بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

آموزش ساخت سیستم کنترل موجودی تولید

چگونه یک فرم نظرسنجی ایجاد کنیم؟
شهریور ۵, ۱۳۹۷

آموزش ساخت سیستم کنترل موجودی تولید

برای شروع آماده شوید

پس از شناسایی گروه مخاطبان خود، اطمینان حاصل کنید که در گروه انتخاب شده به تعداد کافی مخاطب دارید. دانستن تعداد افرادی که نیاز دارید به نظرسنجی شما پاسخ دهند (در اصطلاح نظرسنجی به آن "سایز نمونه یا اندازه‌ی نمونه" گفته می‌شود)، به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتر و دقیق‌تری بر مبنای تحلیل خود از داده‌های جمع آوری شده اتخاذ کنید. همچنین برای آنکه بتوانید تخمین دقیقی از مخاطبان هدف خود دشته باشید، باید اندازه‌ی نمونه‌ای که برای تعداد مخاطبان خود درنظر می‌گیرید، به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد. اگر از مناسب بودن اندازه‌ی نمونه‌ی خود اطمینان ندارید، پیشنهاد می‌شود که اندازه‌ آن را 400 نفر به عنوان پیش‌فرض درنظر بگیرید.

نکته چهارم: زمان ارسال فرم نظرسنجی را مشخص کنید

زمان ارسال فرم نظرسنجی تاثیر بسزایی بر روی فردی که در نهایت به نظرسنجی پاسخ می‌دهد، خواهد گذاشت. اگر در زمان نامناسبی فرم نظرسنجی را برای مخاطبان خود ارسال کنید، درصد افرادی که به نظرسنجی پاسخ می‌دهند، کاهش پیدا کرده و شما را نیز متحمل پرداخت هزینه خواهد کرد. علاوه بر آن، زمان ارسال نظرسنجی می‌تواند پاسخ‌هایی که از مخاطبان خود دریافت می‌کنید و بدنبال آن تصمیم‌هایی که بر مبنای این پاسخ‌ها می‎گیرید را دستخوش تغییر نماید. اگر شما بتوانید در عرض یک هفته همه‌ی پاسخ‌های نظرسنجی مخاطبان خود را دریافت کنید، در آن صورت اطمینان داشته باشید که طیف وسیعی از نظرات مخاطبان را جمع‌آوری کرده‌اید. برای مثال، نظرسنجی در مورد خدمات اجاره‌ی لباس طراحان مشهور در روزهای نزدیک به برگزاری مراسم اسکار نسبت به زمان‌های دیگر بازخورد بهتری خواهد داشت. از سوی دیگر نظرسنجی می‌تواند پاسخی که شما از مخاطب خود دریافت می‌کنید را تحت تاثیر قرار دهد. ارسال فرم‌های نظرسنجی مشابه در دو بازه‌ی زمانی متفاوت (مثلا 9 صبح و 9 شب) در مورد اینکه افراد چگونه در مورد طعم یک میوه‌ی خاص فکر می‌کنند، نه تنها باعث می‌شود که افراد مختلفی به آن پاسخ دهند، بلکه باعث می‌شود تا آنها پاسخ‌های متفاوتی نیز ارائه دهند. بطور مشابه انجام نظرسنجی در مورد اینکه چه تعداد از افراد قصد دارند از شغل خود استعفا دهند، در روزهای تعطیل مانند جمعه بازخورد بهتری خواهد داشت و تعداد بیشتری به آن پاسخ خواهند داد.

زیر سیستم نظرسنجی آنلاین در نرم افزار Help Desk دانا این امکان را فراهم می‌سازد تا به راحتی بتوانید فرم نظرسنجی دلخواهتان را طراحی کرده و در آن از انواع سوالات چندگزینه‌ای و متنی استفاده کنید. بعلاوه این امکان وجود دارد که فرم تولید شده را به روش‌های گوناگون در اختیار مخاطبان خود قرار دهید و در نهایت با کمک گزارش‌های آماری دانا پاسخ‌های نظرسنجی را آنالیز و بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمل بینی در کرج